Začela se je prodaja NLB
Nadzorni svet SDH je prižgal zeleno luč za prodajo NLB. Država, ki jo zastopa Slovenski državni holding (SDH), in NLB sta tako danes objavila namero za javno ponudbo najmanj 50 odstotkov obstoječih navadnih delnic banke, ki so v lasti države in ki bodo uvrščene na Ljubljansko ter Londonsko borzo.
Deset odstotkov delnic naše največje banke bo na začetku na voljo malim vlagateljem v Sloveniji (tranša za male vlagatelje), 90 odstotkov vrednostnih papirjev ponudbe pa institucionalnim vlagateljem (institucionalna tranša). »Delničar prodajalec lahko po posvetu s skupnimi vodilnimi organizatorji prerazporedi vrednostne papirje bodisi iz institucionalne tranše v tranšo za male vlagatelje bodisi iz tranše za male vlagatelje v institucionalno tranšo, odvisno od količine vpisov v posamezni tranši,« izhaja iz objavljene namere.
Ponudba bo predvidoma zaključena do sredine junija. Vso kupnino bo prejela država in jo porabila skladu z zakonom o javnih financah in zakonom o izvrševanju proračunov Republike Slovenije za leti 2017 in 2018.
Več na Delo.si.
Več iz rubrike
Podnebna varnost je energetska varnost
Medtem ko se zdi, da se ZDA zdaj želijo spremeniti v naftno državo, ima EU priložnost, da oživi svojo usodo na področju čiste energije.
Hrvaške ladjedelnice lahko rešijo droni, podmornice in vojne ladje
Tisto, kar je ostalo in kar se s težavo ohranja, je prepuščeno samo sebi, pogosto tudi malo zavrto zaradi slabih ukrepov državne politike.