Ukrepi Orbánove vlade oklestili dobiček Mola
Skupina Mol, ki ima bencinske servise tudi po Sloveniji, je lani ustvarila 1,936 milijarde dolarjev dobička pred obdavčitvijo, kar je 36 odstotkov manj kot leta 2022. Kot pojasnjujejo v skupini, je dobiček nižji zaradi zahtevnega makroekonomskega okolja, turbulenc v naftni industriji ter nepredvidljive davčne politike in ukrepov vlade, ki jo vodi Viktor Orbán. Letos skupina Mol načrtuje 1,6 milijarde dolarjev dobička pred obdavčitvijo in tri milijarde dolarjev EBITDA.
.Več iz rubrike
Podnebna varnost je energetska varnost
Medtem ko se zdi, da se ZDA zdaj želijo spremeniti v naftno državo, ima EU priložnost, da oživi svojo usodo na področju čiste energije.
Hrvaške ladjedelnice lahko rešijo droni, podmornice in vojne ladje
Tisto, kar je ostalo in kar se s težavo ohranja, je prepuščeno samo sebi, pogosto tudi malo zavrto zaradi slabih ukrepov državne politike.