Ericsson v minulem četrtletju poglobil izgubo
Ericsson je tudi že četrto trimesečje zapored končal z izgubo iz poslovanja, ta se je konec septembra ustavila pri 4,8 milijarde kron. Prihodki od prodaje so se medtem znižali za šest odstotkov na 47,8 milijarde kron. Tudi to je slabše od pričakovanj trga, analitiki so pričakovali 51,1 milijarde kron prihodkov, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Družba, ki je leto 2016 končala z dobičkom, je sicer v postopku prestrukturiranja, sooča se tudi s hudo konkurenco s strani finske Nokie in kitajskega Huaweija. Poleg tega poslovanje krojijo višji stroški razvoja in opreme.
"Pogoji na trgu ostajajo neugodni," je poudaril glavni izvršni direktor Ericssona Borje Ekholm, ki je sicer optimist. Opaža namreč, da se kljub temu vsem izzivom na trgu kažejo znaki okrevanja.
Več iz rubrike
Podnebna varnost je energetska varnost
Medtem ko se zdi, da se ZDA zdaj želijo spremeniti v naftno državo, ima EU priložnost, da oživi svojo usodo na področju čiste energije.
Hrvaške ladjedelnice lahko rešijo droni, podmornice in vojne ladje
Tisto, kar je ostalo in kar se s težavo ohranja, je prepuščeno samo sebi, pogosto tudi malo zavrto zaradi slabih ukrepov državne politike.